G. Paluckas: vakcinų dalybose reikia nutraukti diskriminaciją

G. Paluckas: vakcinų dalybose reikia nutraukti diskriminaciją

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) ragina užtikrinti, kad Covid-19 vakcina gydymo įstaigoms būtų skirstoma skaidriai ir tinkamai, nes dabar taip nėra.

Pasak G. Palucko, Respublikinės Panevėžio ligoninės atvejis, kuomet gauta vakcina paskiepyta dauguma šios ligoninės darbuotojų, o kitoms regione esančioms gydymo įstaigoms jos praktiškai neliko, liudija, kad procesas lig šiol nėra skaidrus.

„Panevėžio atvejis yra labai aiškus pavyzdys, kas nutinka, kai yra skirstomas ribotas resursas – vakcinos. Resursas pasisavinamas arba koncentruojamas rajonų centruose. O kitos sveikatos paslaugas regionuose teikiančios įstaigos lieka it musę kandę. Reikia kuo greičiau nutraukti tokią atvirą diskriminaciją ir visa tai išspręsti yra SAM atsakomybė“, – sako G. Paluckas.

Negali taip būti, kad vienoje įstaigoje vienu etapu paskiepijama daugiau nei pusė gydytojų, o kitai regiono įstaigai nusiunčiama vos keliasdešimt vakcinų.

LSDP pirmininkas pabrėžia, kad skirstant vakcinas neaiškiais ir neapibrėžtais principais, mažinamas sveikatos paslaugų prieinamumas, rizikuojama medikų sveikata.

„Svarbiausias uždavinys SAM – užtikrinti skaidrų ir tinkamą vakcinos paskirstymą, čia nėra tik ligoninės vadovo atsakomybė. Ministro atsakomybė yra labai aiškiai atsižvelgti ne tik į įstaigos dydį, bet ir regioniškumą, proporcingumą. Negali taip būti, kad vienoje įstaigoje vienu etapu paskiepijama daugiau nei pusė gydytojų, o kitai regiono įstaigai nusiunčiama vos keliasdešimt vakcinų“, – teigia G. Paluckas.

Kaip skelbia žiniasklaida, Respublikinė Panevėžio ligoninė, gavusi vakcinų siuntą, paskiepijo 850 šios įstaigos darbuotojų. Tuo metu kitoms Panevėžio ir Utenos apskrityje esančioms ligoninėms paskyrė 125 vakcinos dozes.

Susiję straipsniai

Close