G. Paluckas apie vakcinaciją: galingi ir įtakingi nejaučia jokių suvaržymų

G. Paluckas apie vakcinaciją: galingi ir įtakingi nejaučia jokių suvaržymų

Opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad vakcinacijos procesą lydintys skandalai, kuomet paskiepijami teisės į tai neturintys žmonės, liudija Lietuvoje klestinčią atskirtį ir nelygybę.

„Skiepijimas yra tik baisi nelygybės grimasa. Kaip matome, žmonės, kurie turtingi, galingi ir įtakingi, nusibeldžia šalies pakračius, kur ir taip likę vakcinų nuograužos, ir čia sugeba pasiskiepyti. Nes, pasirodo, yra lygesni už lygesnius. Tai – baisi visuomenės yda ir tai yra korupcijos apraiška“, – sako G. Paluckas.

„Galingi ir įtakingi nejaučia jokių suvaržymų ir gali gauti vakciną bet kur. Jie tiesiai šviesiai sako: „Jei reikės, mes gausim“. Tai yra pats bjauriausias dalykas, kurio neišgaudys jokia teisėsauga, nes ji taip pat bijo liesti didelius ir galingus“, – priduria G. Paluckas.

Pasak Socialdemokratų partijos pirmininko, karantino sąlygos atskleidė, kad Lietuvoje ir toliau vyrauja didžiulė nelygybė.

„Ji yra neišpasakyto masto. Mes įpratę ją matyti tik kalbant apie algas, tačiau per karantiną pamatėme, kad didieji verslai, stiprūs ir įtakingi asmenys ir jų grupės, gali nesunkiai prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų, jiems padedama labiau. Tuo metu silpnesnieji visuomenės nariai arba tie, kuriems mažiau sekasi, yra pasodinami ant išmokų ar labdaros“, –  vertina G. Paluckas.

LSDP pirmininkas taip pat įvertino sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimą pavesti kontroliuoti skiepijimo vakcina procesą savivaldybių administracijų direktoriams.

„Tai panašu į oro stumdymą. Viskas yra kur kas paprasčiau. Kiekviena skiepas gula į elektroninę ligos istoriją. Taigi, ir ministerija, ir Vyriausybė gali nesunkiai sulyginti sąrašus, kurie turi būti skiepijami su tais, kurie yra paskiepyti. Laukti, kad kas nors informuos nereikia, duomenys yra visiems po akimis“, – komentuoja G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close