Opozicijos lyderis perspėja valdančiuosius: įtampa visuomenėje auga

Opozicijos lyderis perspėja valdančiuosius: įtampa visuomenėje auga

Opozicijos lyderis Julius Sabatauskas perspėja, kad valdančiųjų sprendimai nevykdyti valstybės vardu duotų įsipareigojimų visuomenėje kelia susipriešinimą ir ragina vykdyti susitarimus.

Dabar svarbiausia užduotis ir tai tikrai galima padaryti – mažinti susipriešinimą.

„Atrodė, kad blogiau nei pernai jau negali būti. Gruodį vyko masinė protesto akcija „Paskutinis skambutis“, dalyvavo 6 tūkst. žmonių. Šią savaitę streikuos mokytojai, protestuos dėstytojai. Visi matome, kad įtampa visuomenėje auga. Tai nepateisinama ir sunkiai atitaisoma”, - sako J. Sabatauskas.

Pasak opozicijos lyderio, įtampa visuomenėje galėtų sumažėti, jei valdantieji įvykdytų duotus pažadus viešojo sektoriaus darbuotojams. J. Sabatauskas skaičiuoja, kad tam biudžete reikia apie 80 mln. eurų.

„Raštu duoti įsipareigojimai mokytojams, dėstytojams, medikams, ugniagesiams yra nevykdomi. Girdisi tik pasiteisinimai. Dabar svarbiausia užduotis ir tai tikrai galima padaryti – mažinti susipriešinimą. Įsipareigojimams padengti reikia apie 80 mln. – nereikia fantazuoti apie šimtus milijonų ar milijardą”, - teigia socialdemokratas J. Sabatauskas.

Politikas pabrėžia, kad lig šiol neaišku, koks bus kitų metų biudžetas, taip pat primena, kad valdantieji atmetė daugelį prezidento ir Vyriausybės siūlymų.

„Niekas iš mūsų šiandien nežino, kuo baigsis svarbiausio metų dokumento svarstymas. Kokius mokesčius kitąmet mokėsime, kaip gyvens viešasis sektorius, kiek didės pensijos? Prezidento Gitano Nausėdos, kuris, beje, pirmasis pateikė pasiūlymus biudžetui, iniciatyvos viena po kitos metamos į šiukšlių dėžę. Dalis Vyriausybės pasiūlymų valdantiesiems irgi netinka”, - vertina J. Sabatauskas.

Neeiliniame Seimo posėdyje pirmadienį vyksta 2020 m. biudžeto projekto svarstymas.

Susiję straipsniai

Close