V. Andriukaitis: „Valstietis“ R. Karbauskis labai išsigando – reikia jam padėti

V. Andriukaitis: „Valstietis“ R. Karbauskis labai išsigando – reikia jam padėti

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, paskelbęs apie galimą traukimąsi iš valdžios, jeigu jo partija pralaimės rinkimus, išsigando, teigia kandidatas į prezidentus Vytenis Andriukaitis.

Apie tai jis kalbėjo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime.

Pasak V. Andriukaičio, tokie valdančiųjų lyderio veiksmai rodo tai, kad piliečių nuomonė jam nerūpi.

„Pažiūrėkite, kai kas labai išsigando. „Žaliųjų“ vadas. Nors „žaliųjų“ pavadinimas jiems netinka. Su Europos „žaliaisiais“ bendro jis turi tiek, kiek ugnis su vandeniu. Padėkime Ramūnui Karbauskiui pasileisti ir organizuokime Seimo rinkimus kovo 11 dieną. Tai bus didžiule dovana Lietuvai, tai bus geriau nei tie du referendumai, kurie yra žmonių apgaudinėjimas, nes nėra pateikti nei pliusai, nei minusai dėl dvigubos pilietybės“, - sakė V. Andriukaitis.

V. Andriukaitis kritikavo Lietuvoje susiklosčiusią socialinę situaciją ir minėjo, kad yra visos galimybės padaryti, kad atlyginimai ir pensijos, pavyzdžiui, Prancūzijoje ir Lietuvoje nesiskirtų 10 kartų.

„Prezidentas yra lyderis, kuris turi suvokti, kad žmonių gyvenimo kokybė yra jų darbo valandos, sveikata, pensijos, vaikų darželiai, atlyginimai. Būtent žmonių gyvenimo kokybė yra tikras Lietuvos žmonių saugumo ir progreso matas, o ne bendrasis vidaus produktas“, - aiškino jis.

V. Andriukaitis pažėrė kritikos ir kandidatams į prezidentus, kurių darbai ir žodžiai smarkiai skiriasi.

„Vieni iš jų gelbėjo ekonomiką. Ir ją gelbėjo žmonių sąskaita. Pavyzdžiui, Ingrida Šimonytė. Prisimename jų pastangas padaryti taip, kad liberali finansų kapitalizmo doktrina dar daugiau visu savo svoriu užgriūtų paprastų žmonių pečius. Kur mus nuvedė Laisvosios rinkos institutas ir Gitano Nausėdos „plokščių“ mokesčių ir žemų atlyginimų kelias? Trečdalis Lietuvos žmonių skurde, trečdalis – ant jo ribos“, - vardijo jis.

Pasak V. Andriukaičio, nekreipti dėmesio į žmonių situaciją, jų atlyginimus ir pensijas – nusikaltimas. „Būtent žmonės išlaiko mūsų šalį. Ekonomikos pagrindas yra ne BVP, o žmonės“, - sakė V. Andriukaitis.

Pasak V. Andriukaičio, visuomenei reikia labai aiškiai paskelbti, kad būtent socialdemokratai Lietuvoje yra nepriklausomybės, laisvės, solidarumo, žmonių teisių gynėjai. „Jokie dešinieji čia nieko negali ir nieko nepadarė. Socialdemokratija šiandien yra tas kelias, kurių reikia milijonams“, - kalbėjo jis.

Close