Teismas socialdemokratams grąžina dalį VRK atimtos dotacijos

Teismas socialdemokratams grąžina dalį VRK atimtos dotacijos

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimas Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) neskirti pusmečio piniginės dotacijos turi būti pakeistas, nusprendė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).

Galutiniame ir neskundžiamame teismo sprendime nurodoma, kad pernai VRK nepagrįstai nusprendė, kad LSDP šiukščiai pažeidė vieną iš Politinių partijų finansavimo įstatymo dalių.

Todėl LVAT teisėjų kolegija naikina VRK sprendimą neskirti LSDP dotacijos ir, vertindama nustatytų pažeidimų pobūdį ir mastą, remdamasi teisingumo ir protingumo kriterijais, keičia sankciją.

Anot teismo, ji turėtų būti ne 504 tūkst., o 400 tūkst. eurų. Tai reiškia, kad LSDP turi atgauti 104 tūkst. eurų.

VRK turėtų susirūpinti vidine kompetencija, eliminuoti taikomus dvigubus standartus skirtingoms politinėms partijoms.

Pasak teismo, VRK neturėjo pagrindo konstatuoti, kad partija, finansuodama 2016 m. rinkimų politinę kampaniją, padarė šiurkštų Finansavimo įstatymo pažeidimą, numatytą šio įstatymo 23 str. 1 dalies 8 punkte.

„Nuo pat pradžių buvo matyti, jog Komisijos atliekamas tyrimas buvo tendencingas, jautėsi šališkas nusiteikimas ir noras įrodyti tuos pažeidimus, kurių partija nepadarė. Tai patvirtino teismas savo sprendimu. Po šio sprendimo VRK turėtų susirūpinti vidine kompetencija, eliminuoti taikomus dvigubus standartus skirtingoms politinėms partijoms, nes tai diskredituoja svarbiausią už demokratinius rinkimus atsakingą šalies instituciją“, - teigia LSDP pirmininko pavaduotojas Justas Pankauskas.

Sprendimą vertiname kaip pergalę ir džiaugiamės, kad partijai buvo grąžinta dalis priklausančių valstybės asignavimų.

LSDP atstovavęs advokatų kontoros „Sorainen“ partneris Žygimantas Pacevičius sako, kad šis atvejis teismų praktikoje – išskirtinis. Teismas pripažino VRK padarius klaidą ir todėl panaikino VRK sprendimo dalį.

„Nors LSDP skundas patenkintas iš dalies, sprendimą vertiname kaip pergalę ir džiaugiamės, kad partijai buvo grąžinta dalis priklausančių valstybės asignavimų“, - teigia advokatas Ž. Pacevičius.

VRK pernai lapkritį LSDP pripažino pažeidus Politinių kampanijų finansavimo įstatymą, todėl nusprendė neskirti šiai partijai 504 tūkst. eurų dotacijos.

Susiję straipsniai

Close