Socialdemokratė į Seimą prabilo gestais

Socialdemokratė į Seimą prabilo gestais

Seimo narė, socialdemokratė Raminta Popovienė pristatydama LRT įstatymo pataisas į Seimą kreipėsi ne tik žodžiais, bet ir gestais, kuriuos vartoja klausos negalią turintys žmonės.

„Ar kada bandėte žiūrėti televizorių išjungę garsą. Jei pabandytume tai padaryti – suprastumėte, kaip jaučiasi kurtieji žiūrėdami kino filmą ar kasdien transliuojamas žinių ir kitas laidas. Lygiai taip pat jaučia ir regos negalią turintys žmonės, kai jiems nėra įgarsinamos nebylios scenos. O šiandien sakau ačiū jums ir tikiuosi palaikymo“, - Seimo posėdyje sakė R. Popovienė, padėkodama gestais.

Ar kada bandėte žiūrėti televizorių išjungę garsą?

R. Popovienė inicijavo įstatymo projektą, kad pagal kurią visuomeninis transliuotojas turėtų rodyti kur kas daugiau laidų rodyti su titrais arba verčiamų į gestų kalbą, taip pat LRT būtų įpareigotas  įstatymu dalį laidų pritaikyti regos negalią turintiems žmonėms – įgarsinti rodomus vaizdus.

Tokių televizijos programų transliacijų, kurių transliavimas pritaikytas klausos ir regos negalią turintiems asmenims, trukmė turi sudaryti:

  • programos su lietuviškais subtitrais – ne mažiau kaip 50 procentų viso transliavimo laiko;
  • programos, verčiamos į lietuvių gestų kalbą, – ne mažiau kaip 20 procentų viso transliavimo laiko;
  • programos, pritaikytos regos negalią turintiems asmenims, – ne mažiau kaip 10 procentų viso transliavimo laiko.

Seimas svarstydamas pritarė socialdemokratės parengtoms pataisos, bet dar turėtų balsuoti dėl jų priėmimo, kad pagal parengtą projektą visuomeninis transliuotojas įstatymu būtų įpareigotas palaipsniui kasmet didinti neįgaliesiems pritaikytų laidų kiekį, kol bus pasiektas įstatymo pataisoje numatytas.

Susiję straipsniai

Close