Socialdemokratai: „Valstiečių-žaliųjų“ partijai metas keisti pavadinimą

Socialdemokratai: „Valstiečių-žaliųjų“ partijai metas keisti pavadinimą

Pusantro mėnesio kandidato į aplinkos ministrus nerandantis premjeras Saulius Skvernelis ir jo atstovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija (LŽVS) tokiais veiksmais demonstruoja, kad aplinkosauga jiems nerūpi.

Pasak Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderių, dėl to stringa Vyriausybės darbas, be to, LŽVS tokiu elgesiu rodo, kad jiems ši sritis – ne prioritetas. Kyla klausimų ir dėl premjero sugebėjimų vadovauti.

„Jeigu partija, kuri savo pavadinime vartoja žodį „žalieji“ iš savo gausybės žmonių nesuranda nei specialisto, nei politiko, kuris užimtų šias pareigas, vadinasi, jiems tai nėra svarbu. „Valstiečiai-žalieji“, kurie neranda ministro žaliajai politikai, yra mažų mažiausia keista. Gal partijai metas keisti pavadinimą?“, - klausia LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Jis primena, kad Kęstutis Navickas, atleistasis ministras, tarsi bandė įgyvendinti keletą žaliosios politikos idėjų, tačiau nesulaukė palaikymo nei iš premjero, nei iš valdančiosios daugumos Seime.

„Kai kurios iniciatyvos, pavyzdžiui, dėl taršos mažinimo, buvo išsyk pasmerktos Skvernelio grubiais pareiškimais. Taigi, kyla klausimas, ar valdančiųjų ūkiniai ar buitiniai interesai neužgožia aplinkosaugos siekių ir tikslų“, - svarsto G. Paluckas.

Tuo metu Julius Sabatauskas, LSDP frakcijos Seime seniūnas, pastebi, kad valdantieji patiria lyderystės krizę.

„Įsirašė į pavadinimą žodį „žalieji“ ir pasiskelbė profesionalais, o žmogaus, galinčio vykdyti „žaliąją“ politiką, neturi. Juolab, premjeras žadėjo, kad ministrai bus paskirti netrukus. Skvernelis, užuot vykdęs prezidento rinkimų kampaniją, turėtų užsiimti tiesioginėmis pareigomis. Kol nėra aplinkos ministro, stringa ir Vyriausybės darbas: apie tai kalba pats žemės ūkio ministras“, - sako J. Sabatauskas.

„Valstiečių-žaliųjų” partijai priklausantis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys prieš savaitę pareiškė, kad ūkininkams kylančias bėdas reikėtų spręsti kartu su aplinkos ministru, o kadangi jis vis dar nepaskirtas, neišeina ir atsakyti į žemės ūkio atstovų lūkesčius.

Apie tai, kad atleidžia tris ministrus – švietimo, kultūros ir aplinkos – premjeras S. Skvernelis paskelbė praėjusių metų gruodžio 3 dieną, vykstant mokytojų streikui.

Susiję straipsniai

Close