Socialdemokratai pristatė Seimo rinkimų programą: pagrindinis tikslas – visuotinis užimtumas

Socialdemokratai pristatė Seimo rinkimų programą: pagrindinis tikslas – visuotinis užimtumas

Penktadienį pristatę Seimo rinkimų programos projektą socialdemokratai pabrėžia – visuotinis užimtumas turi būti pagrindinis Lietuvos tikslas.

„Niekur gerovės valstybės nebuvo sukurtos įvairiomis išmokomis. Dosnios socialinės programos kyla iš uždirbtų pinigų iš užimtumo. Todėl mūsų programos pagrindinis leitmotyvas yra visuotinis užimtumas, darbo vietų kūrimas“, – socialdemokratų tarybos posėdžio metu teigė G.Paluckas.

Dosnios socialinės programos kyla iš uždirbtų pinigų iš užimtumo. Todėl mūsų programos pagrindinis leitmotyvas yra visuotinis užimtumas, darbo vietų kūrimas.

„Visi kas gali dirbti, turi dirbti“, – Skandinavijos socialdemokratų principą priminė G. Paluckas

„Miesteliai turi išsaugoti bibliotekas, gydymo įstaigas, nes tai padeda gyvuoti bendruomenėms, o tuo pačiu ir pilietiškumui. Jei mes siekiame tvirtos pilietinės visuomenės, paslaugos, infrastruktūra turi pasiekti visus žmones“, – kalbėjo G. Paluckas.

Pristatydamas programą jos rengimo grupės koordinatorius politologas dr. Liutauras Gudžinskas pabrėžė, jog negėbėjimas per 30 metų sukurti gerovės valstybės rodo pasitikėjimo, solidarumo ir politinės lyderystės stoką.

„Rinkimų programos projekte kviečiama tos lyderystės imtis, telkti visas pilietines jėgas ir siekti atkurti pasitikėjimą tarp žmonių, pasitikėjimą savo jėgomis bei ateitimi“, – pabrėžė L. Gudžinskas.

Kaip svarbiausius dalykus LSDP išskyrė valstybės kultūrą ir jos pakilimą, švietimo sustiprinimą, pajamų apsauga bei solidarius mokesčius.

Taip pat pabrėžiamas visuomenės įgalinimas, aplinkosauga bei ekonomikos pertvarkymas vadovaujantis žaliosios politikos gairėmis. Tai ketinama finansuoti pertvarkius mokestinę sistemą.

„Visos idėjos turi atsiremti į pinigus. Pritariame prezidento siekiui per mokesčius perskirstyti bent 35% bendrojo vidaus produkto, bet pripažįstame, kad tai tik pusiaukelė, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, kuriose šis rodiklis siekia ir 40%.

Didinsime mokesčių progresyvumą, išplėsime mokestinę bazę, nes pajamos iš kapitalo ir turto šiandien Lietuvoje apmokestinamos vienu mažiausiu tarifu ES. Kurdami pasitikėjimą skatinsime žmonių mokestinį sąmoningumą, o mokesčių politiką derinsime ir europiniu lygiu“, – pajamų šaltinius nurodė L. Gudžinskas.

Papildomai surinktas lėšas socialdemokratai investuotų į viešąjį sektorių, kurio galimybės ir pajėgumai per ilgus metus buvo stipriai apriboti. Išskiriamas didesnis finansavimas švietimui, sveikatos ir socialinei apsaugai.

„Kai kalbame apie viešojo sektoriaus finansavimą, omenyje turime ir kitokį šio sektoriaus valdymą. Visose sistemose yra daug nepasitikėjimo, „perdegimo“, o valdymas nėra iki galo skaidrus. Mūsų programinės nuostatos yra orientuotos į valdymo skaidrinimą, decentralizaciją, profesinių bendruomenių įtraukimą ir, žinoma, atlyginimų kėlimą“, – išvardijo L. Gudžinskas.

LSDP Seimo rinkimų programos projektas

Susiję straipsniai

Close