Socialdemokratai apie „valstiečių“ reformas – atleidimų padvigubėjo, o algos nedidinamos, kaip žadėta

Socialdemokratai apie „valstiečių“ reformas – atleidimų padvigubėjo, o algos nedidinamos, kaip žadėta

Socialdemokratai „bado pirštu“ į valdančiųjų vykdomų reformų pasekmes, ypač viešajame sektoriuje: darbuotojai atleidžiami tūkstančiais – pernai grupinių darbuotojų atleidimų dvigubai daugiau nei užpernai, tuo tarpu Vyriausybės įsipareigojimai kelti darbo užmokestį mokytojams, gydytojams ir kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams nevykdomi. Profesinių sąjungų siūlymai dėl algų lieka be atsako.

Profesinių sąjungų siūlymai dėl algų lieka be atsako.

„Lenda ylos iš pseudoreformų maišo. Iš vyriausybės rengiamos darbo užmokesčio strategijos matosi, kad mokytojai ir medikai lieka apgauti – nes ministrų žadėti ir netgi pasirašyti įsipareigojimai dėl atlyginimų didinimo nukeliami kitoms vyriausybėms ir seimams, o būdas kuriuo numatoma juos didinti – įstaigų uždarymas ir masinis specialistų atleidimas. Jau dabar iš „Sodros“ pateiktos 2018 metų ataskaitos aiškiai matome padvigubėjusius darbuotojų grupinius atleidimus iš tų institucijų, kurios buvo reformuotos, kaip pavyzdžiui Valstybinė miškų urėdijos, „Lietuvos geležinkelių“ ir kitų“, - teigia Seimo narys Juozas Olekas.

Mokytojai ir medikai lieka apgauti.

Socialdemokratai Vyriausybei pateikė savo siūlymus dėl viešojo sektoriaus darbo užmokesčio didinimo – palaipsniui kasmet perskirstyti vis didesnę dalį surenkamų mokesčių, mažinti vadovų ir dirbančiųjų algų skirtumus, kurie yra vieni didžiausių ES.

„Tai atsakymas ministrui V. Šapokai į jo nuolat keliamą klausimą, iš kur gauti pinigų. Pavyzdžiui, medikų algų didinimui socialdemokratai pasiūlė, kad laikas valstybei sumokėti už valstybės draudžiamuosius asmenis ne trečdalį, o visą sumą, kokią moka visi dirbantieji. Sutvarkius sveikatos draudimo sistemą – nereikėtų meluoti į streikus išėjusiems medikams“, - sako J. Olekas.

Susiję straipsniai

Close