J. Olekas: „valstiečiai“ vaizduoja reformatorius ir mulkina žmones

J. Olekas: „valstiečiai“ vaizduoja reformatorius ir mulkina žmones

Valdančiųjų siūlomos valdybos, turėsiančios prižiūrėti gydymo įstaigas, skaidrumo ir efektyvumo nepadidins, sako Seimo narys Juozas Olekas. Anot jo, „valstiečiai“ taip imituoja sveikatos priežiūros įstaigų reformą.

„Valstiečiai tik vaizduoja reformatorius mulkina žmones. O šiuo atveju tai dar bus ir mūsų visų pinigų švaistymas“, - sako socialdemokratas J. Olekas.

Praėjusią savaitę „valstiečių“ registruotos įstatymo pataisos, kurios numato naują gydymo įstaigų valdymo modelį – valdybas, stebėtojų ir regionines tarybas – įneštų tik dar daugiau sumaišties, mano jis.

„Skaidrumo sumažės, nes nebus vieno atsakingo žmogaus už ligoninės darbą. Dabar tai yra direktorius. „Valstiečiai“ vietoje vieno direktoriaus dabar siūlo įdarbinti penkis. Be to, šiuo metu veikiančios stebėtojų tarybos taip pat gali vertinti įstaigos vadovo darbą. Ir jos dirba nemokamai, atstovauja visas interesų puses – steigėjus, pacientus, medikus“, - pabrėžia J. Olekas.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veyga užsiminė, kad valdybose galėtų dalyvauti ir verslo atstovai, o valdybos nariams galėtų būti mokamas ne didesnis nei vieno penktadalio įstaigos vadovo vidutinis mėnesio darbo užmokestis.

J. Oleko nuomone, gydymo įstaigų problemų ir viešųjų pinigų skirstymu užsiimsiantys verslininkai skaidrumo neatneš. „Ne paslaptis, kad tokių valdybų nariai nori padirbėti kuo ilgiau, nes darbo nedaug, o užmokestis geras. Taigi, per metus susidarys nemažos sumos. Be to, valdantieji kai kuriose valstybės įmonėse suformavo naujas valdybas, bet skaidrumo nepadaugėjo, o skandalų – per akis“, - vertina Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas.

Valdantieji siūlo, kad gydymo įstaigų valdybas sudarytų penki asmenys. Vienas reikalavimų jiems – nepriekaištinga reputacija. Valdybų sudarymo tvarką nustatytų Vyriausybė.

Be to, kad vertintų įstaigos veiklos rodiklius, finansines ataskaitas, valdyboms būtų patikėta vertinti ir planuojamų  didesnės vertės įsigijimų pagrįstumą. Valdyba, taip pat turėtų teisę atšaukti gydymo įstaigos vadovo sprendimus, prieštaraujančius teisės aktams.

Susiję straipsniai

Close