Istorinė pergalė

Istorinė pergalė

Socialdemokratai pasiekė geriausius rezultatus lietuviškų Europos Parlamento (EP) rinkimų istorijoje. Rinkimų rezultatai patvirtino, kad Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) yra didelė ir stipri jėga – ją palaikė beveik 200 tūkstančių Lietuvos žmonių.

Už LSDP rinkimuose balsavo 15,93 % rinkėjų, o tai reiškia, kad partija iškovojo du mandatus Europos Parlamente. Penkerių metų kadencijai į EP atstovauti Lietuvos rinkėjams vyksta socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas.

Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašas pirmavo net 35-iose savivaldybėse – iš viso už socialdemokratų kandidatus pasisakė 199220 rinkėjų. Tai geriausias socialdemokratų rezultatas, vertinant pagal paduotų balsų skaičių, nuo 2004 m., kai Lietuva pirmą kartą dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rinkimų į Europos Parlamentą 2019 rezultatų žemėlapis, VRK duomenys

 

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas džiaugiasi puikiais rinkimų rezultatais ir sako, kad tai įkvepia tolimesniems žygiams.

„Šie rinkimai buvo pirmasis nacionalinis partijos egzaminas po 2016 m. Seimo rinkimų. Ir jį mes išlaikėme puikiai! Mūsų kantrus ir nuoseklus darbas duoda vaisius. Konservatorių partija akivaizdžiai turi paramos visuomenėje „lubas”, o „valstiečių-žaliųjų“ banga galutinai subliuško. Žingsnis po žingsnio visuomenės pasitikėjimas socialdemokratais grįžta. Didžiuojuosi mūsų organizacija ir bičiuliais, kurie nuoširdžiu darbu padarė daugiau, nei daugelis iš mūsų tikėjosi!“, – sako G. Paluckas.

Socialdemokratai puikiai pasirodė ir šiais metais vykusiuose savivaldos rinkimuose, kuriuose laimėjo 274 mandatus, iš kurių 15 – merų postai.

Iš viso EP rinkimuose dalyvavo 17 kandidatų sąrašų, o Europos Parlamente Lietuvai atstovauja 11 parlamentarų.

Į EP išrinkti socialdemokratai dirba vienoje didžiausių Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijoje.

Close