G. Paluckas: Vyriausybė absoliučiai nesiorientuoja, kokios pagalbos reikia smulkiam verslui

G. Paluckas: Vyriausybė absoliučiai nesiorientuoja, kokios pagalbos reikia smulkiam verslui

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas ragina peržiūrėti paramos smulkiam verslui teikimo priemones ir sąlygas, atsisakyti ilgų biurokratinių paraiškų vertinimų.

Politikas teigia, kad „realūs pinigai“ vis dar nepasiekia žmonių ir įmonių.

Nedidelėms įmonėms mes taip pat turime taikyti „automatinį“, be biurokratinių vertinimų ir pokalbių, paramos mechanizmą. Kol kas Vyriausybė savo veiklos rezultatą skaičiuoja paraiškomis, o įmonėms reikia eurų.

„Kol eurai neatsidūrė žmogaus ar įmonės sąskaitoje, tol „5 mlrd. eurų programos“ rezultato nėra. Vyriausybė pasiūlė įmantrių paskolų ir garantijų schemų, bet tik didiesiems ir bankams. Akivaizdu, kad ji absoliučiai nesiorientuoja smulkaus verslo veiklos situacijoje. Nesiorientuoja, todėl kelia per daug biurokratinių reikalavimų ir barjerų paramai gauti“, - sako G. Paluckas.

Socialdemokratų lyderio nuomone, būtent todėl paramos nuo koronaviruso poveikio nukentėjusiam verslui sistema lig šiol stringa ir pasiūlė remtis kitų šalių pavyzdžiu.

„Vokietija, pavyzdžiui, nuėjo kitu keliu. Smulkiajam verslui – sąlyginiai nedidelės (10-15 tūkst. eurų) paramos išmokos – pagal pateiktą prašymą. Nedidelėms įmonėms mes taip pat turime taikyti „automatinį“, be biurokratinių vertinimų ir pokalbių, paramos mechanizmą. Kol kas Vyriausybė savo veiklos rezultatą skaičiuoja paraiškomis, o įmonėms reikia eurų“, - teigia G. Paluckas.

Apie tai, kad kai kurios Vyriausybės numatytos paramos priemonės neveikia, prieš kurį laiką perspėjo ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atstovai.

Pasak LPK, balandžio pradžioje startavusios pirmosios „Invega“ priemonės verslui ir pirmieji verslininkų kontaktai su „Invega“ paramos sistema parodė, kad pagalbos suteikimo sistema yra tokia paini, esą jos nesupranta ir patys „Invegos“ darbuotojai.

LPK taip pat nurodė, kad  lengvatinės paskolos išmokėjimo terminas numatomas iki 2020 m. liepos 31 d, tuo metu daugumai įmonių pagalba yra reikalinga čia ir dabar, o ne už 3-4 mėnesių.

Susiję straipsniai

Close