A. Sysas siūlo atleidžiamiems darbuotojams didinti išmokas iš fondų

A. Sysas siūlo atleidžiamiems darbuotojams didinti išmokas iš fondų

Socialdemokratas Algirdas Sysas Seime registravo Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo pataisas. Siūloma didinti išmokas darbuotojams iš fondų, į kuriuos įmokas moka darbdaviai, nes svarstant  Darbo kodekso pakeitimus buvo tikėtasi žymiai didesnio atleistųjų skaičiaus, kurie galėtų pasinaudoti kompensacijomis. 2019 m. laukiama, kad pasinaudos ne daugiau kaip 10 tūkst. darbuotojų, o įmokos į fondus viršija išlaidas kelis kartus.

Fonduose susikaupė lėšų ir susidarė galimybės labiau pagelbėti darbo netenkantiems žmonėms.

„Išmokos darbuotojams iš fondų buvo sąlyginai nedidelės. Jas gavo tikrai kur kas mažesnis darbuotojų skaičius, negu buvo prognozuojama steigiant tokius fondus. Fonduose susikaupė lėšų ir susidarė galimybės labiau pagelbėti darbo netenkantiems žmonėms. Mano siūloma parama atleidžiamam darbuotojui, ypač ilgai išdirbusiam, būtų kur kas apčiuopiamesnė negu ligi šiol“, - sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas A. Sysas.

Socialdemokratas siūlo išmokas darbo netenkantiems darbuotojams skaičiuoti ne nuo ¾ mėnesinio darbo užmokesčio sumos, o nuo visos darbuotojo vidutinės algos sumos.

A.Sysas siūlo padidinti išmokas  darbuotojams iš už nepanaudotas kasmetines atostogas – piniginę kompensaciją mokėti, neviršijančią  iki dviejų minimalių mėnesio algų. Anksčiau tokia kompensacija neturėdavo viršyti vienos minimalios mėnesio algos.

Taip pat už priverstines pravaikštas siūloma kompensuoti darbuotojui sumokant išeitinę išmoką neviršijančią trijų minimalių algų sumos, anksčiau buvo numatyta maksimali išmoka iki dviejų minimalių mėnesio algų.

Siūloma padidinti apmokėjimą darbuotojui už prastovą – numatant maksimalią sumą nuo vienos minimalios mėnesio algos dydžio iki dviejų minimalių mėnesių algų.

Socialdemokratas siūlo padidinti  ir maksimalią išmoką darbuotojui išdirbusiam dvidešimt  ir daugiau metų – pataisose numatoma keturių vidutinių darbo užmokesčių dydžio išmoka.

Susiję straipsniai

Close