A. Sysas: „Biudžetinės įstaigos darbuotojų algos didesnės už šalies vadovų. Ar valdantieji kuriasi sau vietas?“

A. Sysas: „Biudžetinės įstaigos darbuotojų algos didesnės už šalies vadovų. Ar valdantieji kuriasi sau vietas?“

Valdančiųjų veiksmai vėl provokuoja socialdemokratus kalbėti apie viešojo sektoriaus problemas, ypač apie išbalansuotą darbo užmokesčio sistemą, sakė spaudos konferenciją Seime surengęs Algirdas Sysas.

Seimo narys „garo nuleidimo mašina“ pavadino vyriausybėje suformuotą komisiją dėl viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo strategijos. Komisija buvo sudaryta po drastiškų mokytojų streikų. Ji veikia kelis mėnesius, toje veikloje dalyvauja ir Seimo narys A. Sysas. Pasak jo, komisija konstatavo, kad ir pati viešojo sektoriaus ir jo darbo užmokesčio sistema yra visiškai išbalansuotos.

Atsiranda nauja biudžetinė įstaiga – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba. Jos darbuotojams daroma išimtis - skiriami 5 vidutinių darbo užmokesčių dydžio atlyginimai. Algos didesnės nei šalies vadovų – Prezidentės, Ministro pirmininko ar Seimo pirmininko

„O tuo pat metu valdantieji Seime priiminėja įstatymus, kai sujungiamos institucijos, atsiranda nauja biudžetinė įstaiga – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba. Jos darbuotojams daroma išimtis - skiriami 5 vidutinių darbo užmokesčių dydžio atlyginimai. Algos didesnės nei šalies vadovų – Prezidentės, Ministro pirmininko ar Seimo pirmininko. Valdantieji kaip priežastį nurodo, kad gaudami dideles algas, komisijos nariai sumažins energetikos kainas vartotojams. Ar jūs tuo tikite?“ – spaudos konferencijoje klausė A. Sysas.

Kaip kitą išbalansuotų algų pavyzdį socialdemokratas nurodė „Sodros“ darbuotojų atlyginimus, kurie liko kaip ir daugelio biudžetinių įstaigų labai maži, nors darbuotojams per visas pensijų ir mokesčių reformas buvo smarkiai padidinti darbo krūviai.

„Susidaro įspūdis, kad valstybėje yra mylimi ir nemylimi. Ir kas galėtų paneigti, kad Energetikos reguliavimo taryboje, kur algos didesnės nei aukščiausių valstybės pareigūnų, neruošiamos vietos daliai valdančiųjų“, - sakė Seimo narys.

A. Sysas kartu su kitais Seimo socialdemokratais parengė ir vyriausybei pateikė siūlymus dėl viešojo sektoriaus atlyginimo subalansavimo, kuriuose siūloma jau kitais metais perskirstyti daugiau į biudžetą surenkamų lėšų, t.y. 32 proc. nuo BVP, o 2022 metais pasiekti 34 proc. Taip pat siūloma sumažinti dabar mūsų viešajame sektoriuje susidariusį vieną didžiausių skirtumų Europoje tarp vadovų ir darbuotojų algų.

Susiję straipsniai

Close